Меган Маркл и Хари веќе ангажирале дадилка!? Еве за кого станува збор!

До доаѓањето на првото дете на славниот кралски пар има уште неколку месеци, но сопружниците веќе почнуваат да се подготвуваат.

Според извори блиски на кралското семејство, Меган и Хари веќе ги добиле првите совети за родителство и веќе почнуваат да ги спроведуваат.

Парот е доста близок со холивудскиот актер Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал а од нив добиле доста корисни совети.

Клуни им препорачал и добра дадилка која би им помогнала во грижата за детето.

Станува збор за Кони Симсон, која е позната по тоа што се грижела за многу дечиња на познати родтители, меѓу кои и близнаците Ела и Александар Клуни и синот на Џастин Тимберлејк.

Се шушка дека кралското семејство веќе ја ангажирало Кони.