Многу лесно – а ќе имате богат појадок (фото)

Состојки:

Леб на кришки
Салама и кашкавал по избор
Домати
Јајце
рендан кашкавал
Павлака или мајонез – за мачкање на лепињата
Магданос за декорација

Подготовка:

Наредете како на фотографијата – прелијте со изматени јајца потпечете неколку минути и готово е!