Неделен хороскоп (03.04-09.04.2017)

Овен

Работа: Вашата материјална состојба ќе биде во застој оваа недела. Можни проблеми во врска со некои стари долгови.

Љубов: Ќе ве привлекува идејата за авантура. Можна е појава на некоја ваша стара симпатија. Балансирајте помеѓу чувствата и мислите.

Здравје: Можен проблем со ушите.

Бик

Работа: Се чувствувате полни со енергија. Ќе бидете во ситуација да донесете некоја важна одлука која ќе го смени вашиот курс во врска со работата.

Љубов: Партнерот ќе очекува поголема подршка од вас. Ако сте слободни можно е промена на тој статус. Среќно!

Здравје: Главоболки.

Близнаци

Работа: Решавање на некои административно-судски работи. Не одолговлекувајте со нивното решавање. Прилив на пари кон крајот на неделата.

Љубов: Потполн пресврт во љубовниот живот. Ќе бидете во ситуација да ги освоите сите околу себе.

Здравје: Болки во вратот заради работата или спиењето.

Рак

Работа: Ќе ви биде многу тешко да ја остварите посакуваната рамнотежа. Избегнувајте ги стресните ситуации. Проблеми со законот. Внимавајте!

Љубов: Ќе бидете доведени во големо искушение, кое може да ве доведе до донесување некои погрешни одлуки.

Здравје: Настинка.

Лав

Работа: Голема парична добивка ве очекува во престојниот период. Внимавајте на односот со некој ваш близок соработник. Можни проблеми со техниката со која ракувате.

Љубов: Имате големи очекувања во однос на љубовниот живот, и за ваша среќа, сите ќе ви се исполнат во овој период.

Здравје: Проблеми со грлото.

Девица

Работа: Во изминатиов период имавте некој застој на работното поле. За среќа тоа ќе се смени во овој период и ќе имате можност да си ги исполните вашите планови. Среќно!

Љубов: Постои личност на која и се допаѓате и која и вам ви се допаѓа, па ќе мора тоа да го изнесете на виделина и да го решите вашиот статус.

Здравје: Проблеми со очите.

Вага

Работа: Ќе се појават проблеми на работното поле, со што ќе ве натераат да заминете во некоја странска држава. Бидете внимателни кога е законот во прашање.

Љубов: Турбулентен период исполнет со многу страст.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

Шкорпија

Работа: Ќе го пронајдете вистинскиот модел за успешно работење и ќе бидете усмерени на постигнување на повисока позиција. Бидете внимателни во трошењето на пари.

Љубов: Можна љубовна врска со некоја личност од вашето опкружување. Но. внимавајте, тоа може да биде крај за вашата претходна врска. Размислете убаво!

Здравје: Повеќе одмор.

Стрелец

Работа: Период на брзи промени. Проширување на вашиот бизнис или можно унапредување на повисоко работно место. Подршка од близок член на семејството.

Љубов: Вашиот специфичен стил и способност за комуникација ќе доведе до контакт со една личност која потајно ви се допаѓала.

Здравје: Проблеми со дишните патишта.

Јарец

Работа: Внимавајте што потпишувате оваа недела. Можни се губитоци на пари, документи па дури и на работата. Не се доверувајте секому за своите проблеми.

Љубов: Конфликтите кои ќе се појават во љубовниот живот може да навестат крај на вашата врска, затоа внимавајте!

Здравје: Внимавајте доколку имате астма.

Водолија

Работа: Вистинско време е да се посветите на себе си и остварување на своите бизнис планови. Среќата ќе биде на ваша страна.

Љубов: Ќе уживате во моментите поминати со партнерот, а на слободните преставници на овој знак им престојат нови пријатни познанства.

Здравје: Можен зголемен крвен притисок.

Риби

Работа: Ќе бидете во можност да инвестирате во нешто што ќе ви носи дополнителени приходи во иднина. Незапослените преставници ги очекува запослување.

Љубов: Не и доzволувајте на вашата околина да влијае на одлуките кои ги носите, во врска со вашиот љубовен живот.

Здравје: Повеќе сон.