Неделен хороскоп (13.03-19.03 2017)

Овен

Работа: Ќе ви се насоберат премногу обврски, а вие како повеќе да сте расположени да појдете на кафенце со колегите и пријателите.

Љубов: Со една блиска личност со која се дружите, можеби ќе ви стане и повеќе од пријател. Тоа и не е така лошо, зарем не?

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

Бик

Работа: Моментално финанскиската состојба не е многу стабилна. Договорите кои ќе ги потпишувате неделава, ќе вродат со плод само ако добро ја проанализирате работата. Среќно!

Љубов: Чувствувате потреба за слобода во врската. Ќе посакате некои промени во односите со партнерот. Може да излезат на површина некои потиснати работи на површина периодов.

Здравје: Внимавјате на крвниот притисок.

Близнаци

Работа: Се препорачува да бидете повнимателни во односите со вашите соработници. Ќе се чувствувате изморено неделава. Обидете се да се смирите. Помалку нервоза.

Љубов: Ќе планирате да заминете на кратко патување со саканата личност.

Здравје: Настинка.

Рак

Работа: Ќе бидете целосно посветени на работата. Можно е да бидете недоверливи кон вашите соработници. Ќе бидете во ситуација да добиете интересна понуда за работа, која би требало да ја прифатите. Со среќа!

Љубов: Ќе имате несогласување со партнерот заради неговото променливо расположение, поради тоа ќе поминувате повеќе време на работното место. Слободните преставници може да остварат врска со некоја личност со која се подолго време во комуникација.

Здравје: Зголемена нервоза.

Лав

Работа: Не сте повеќе сигурни во тоа што го работите. Сакате нешто поголемо и покреативно, кое ќе ви донесе среќа и пари.

Љубов: Ha љубовното поле не ви цветаат рози.

Здравје: Добро се чувствувате.

Девица

Работа: Недостатокот од испирација на работа, се чувствува и во самото работење. Потрудете се да најдете нов извор на инспирација.

Љубов: Сакани и среќни сте оваа недела.

Здравје: Повеќе вежбајте.

Вага

Работа: Влогот во ризичниот проект нема да ви се исплати. Ризикувате многу, без основа за тоа.

Љубов: Мирот во домот е доволен за среќа.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

Шкорпија

Работа: Би сакале да имате повеќе работа, бидејќи имате вишок на енергија која не знаете како да ја канализирате. Наскоро ви следат нови понуди.

Љубов: За љубов се уште не сте спремни. Кратките авантури ве исполнуваат.

Здравје: Добро се чувствувате оваа седмица.

Стрелец

Работа: Креативноста е во полна сила оваа недела. Се ви оди од рака.

Љубов: Ви се допаѓа една личност, но се уште емотивно сте затворени. Препуштете се.

Здравје: Добро се чувствувате.

Јарец

Работа: Вашите планови се успешни, но не правете планови за други луѓе во вашиот круг. Немате толку силно влијание.

Љубов: Партнерот ви влева непотребна несигурност.

Здравје: Добро.

Водолија

Работа: Досадата на работа ве тера нешто да смените. Наскоро тоа и ве очекува.

Љубов: Пролетта ве радува и го буди во вас она чувство на емотивна исполнетост.

Здравjе: Добро се чувствувате оваа недела.

Риби

Работа: Многу работите и имате сила за тоа. Наскоро ви следи финансика добит.

Љубов: Партнерот и оваа недела ви е најголемата подршка и утеха.

Здравје: Добро се чувствувате.