Неделен хороскоп (20.02-26.02.2017)

Овен

Работа:На почетокот сте на многу важен период што се однесува до работата. Нема потреба од поголема нервоза, не ја расипувајте вашата енегија. Фокусирајте се! Можна соработка со странство…

Љубов: Следува пад на вашето расположение. Можен сомнеж во верноста на вашата сакана личност.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

Бик

Работа: Можно е со својата својата брзоплетост да направите некои погрешни потези овој период. Можни штети. Внимавајте!

Љубов: Многубријните обврски ќе ве попречат да и посветите доволно внимание на саканата личност. На слободните претставници им следи интересна средба во работното опкружување.

Здравје: Синуси.

Близнаци

Работа: Ќе бидете во позиција да донесете важна одлука во врска со работата во перодот кој следува. Ќе ви се пружи прилика за напредок во кариерата. За невработените можно вработување. Очекувајте помош од личност на која вие сте и помогнале некогаш.

Љубов: Ви престои интересна средба со личност која ќе смени некои ваши гледишта на животот. Излегувајте почесто .

Здравје: Алергии.

Рак

Работа: На добар пат сте да постигнете повисока позиција во кариерата. Периодов ќе ви пружи безброј можности за развивање на бизнис полето.

Љубов: Можна врска која ќе прерасне во нешто посериозно.

Здравје: Мигрена.

Лав

Работа: Добар период на заработка. Можна понуда за големи проекти. Среќно!

Љубов: Слободните припадници ќе имаат многу понуди. Одлучете се за Водолија.

Здравје: Проблеми со кожата.

Девица

Работа: Лошата концентација може неповолно да влијае врз некои ваши планови и нивното остварување. Покажете трпение во периодов кој следува.

Љубов: Ќе мора да бидете потолерантни во однос со саканата личност и да направите некои отсапки кои се потребни за постигнување на хармонија во љубовниот живот.

Здравје: Внимавајте на црниот дроб.

Вага

Работа: Ќе бидете во позиција да донесете важна одлука во врска со некоја недвижност. Кон крајот на месецот можна парична добивка.

Љубов: Ви се допаѓа личност за која сте слушнале можеби некои интригантни работи. Ако се одлучите за таа ичност, бидете спремни на се.

Здравје: Вирусни инфекции.

Шкорпија

Работа: Поволен период за сите шкорпии кои се занимаваат со приватен бизнис. Ви престојуваат многу интересни доживувања, немојте да бидете сомничави и незадоволни.

Љубов: Следува страсен период во љубовниот живот.

Здравје: Проблеми со видот.

Стрелец

Работа: Слободно може да започнете со реализација на вашите планови и проекти. Поволен период за нивна реализација. Успех за сите кои се занимаваат со спорт.

Љубов: Една личност е заинтересирана за вас, до крајот на месецот овој однос ќе се материјализира.

Здравје: Ишијас.

Јарец

Работа: Бидете подготвени на големи ризици , бидејќи следува период на реализација на големи проекти и планови. Очекувајте добри приходи кон крајот на месецот.

Љубов: Напнати сте и нервозни што може неповолно да влијае врз љубовниот живот кој може да кулминира и до големи судири.

Здравје: Проблеми со дишните патишта.

Водолија

Работа: Ќе се создаде поволна атмосфера да успеете во реализација на вашите долго планирани идеи. Бидете храбри и реализирајте ги.

Љубов: Некој е многу упорен да се сретне со Вас и ќе успее во тоа на крај од месецот.

Здравје: Настинка.

Риби

Работа: Ако е потребно да смените некои ваши ставови направете го тоа, бидејќи може да биде во Ваша полза да решите некоја многу важна работа.

Љубов: Партнерот ќе покажува мала доза на љубомора кон Вас, затоа не бидете и Вие импулсивни. Покажете трпение.

Здравје: Проблеми со желудникот.