Неделен хороскоп (20.03-26.03.2017)

ОВЕН

Работа – Финансискиот момент, ви е најважен оваа недела. Вистинско време е да ризикувате.

Љубов – Пријатно се чувствувате, заради вниманието кое го добивате од партнерот.

Здравје – Повеќе тренирајте.

БИК

Работа – Доколку работите на берза, оваа недела ќе имате голем успех.

Љубов – Кавгата со партнерот нема да ве поремети во плановите кои веќе одамна ги правите.

Здравје – Добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Недостатокот на пари ве загрижува оваа недела, повеќе трошите отколку што заработувате, но, при крај на неделата ќе добиете пари кои не сте ги очекувале.

Љубов – Заљубени и среќни, во љубовта се ви оди добро.

Здравје – Повеќе спиење.

РАК

Работа – Ве грижи тоа, што не можете да ја задржите поранешната финансиската состојба на сметката, која некогаш успешно сте ја одржавале. Добра недела за инвестиции.

Љубов – Една личност веќе подолго време ве интригира. Време е нешто да превземете околу тоа.

Здравје – Добро се чувствувате.

ЛАВ

Работа – Имате големи трошоци, а не сте навикнати на тоа парите да ви бегаат. Очекувајте прилив на пари оваа недела.

Љубов – Љубовта ви цветаа оваа недела.

Здравје – Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

Работа – Работите, но тоа не ви се исплаќа многу. Очекувајте краток деловен пат оваа недела.

Љубов – Партнерот ви посветува големо внимание и разбирање, за да заборавите на сите проблеми.

Здравје – Движете се повеќе.

ВАГА

Работа – Оваа недела е како создадена за инвестициски промени, кои можат да ви донесат повеќе пари.

Љубов – Се уште сте неодлучни, што се однесува до љубовниот план.

Здравје – Хранете се поздраво.

ШКОРПИЈА

Работа – Добро ви стои улогата на надреден, имате влијание кога се во прашање колегите. Размислувате да освоите повисоките позиции.

Љубов – Врски без обврски, се вашата опција за оваа недела.

Здравје – Добро.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Вишокот на енергија не успевате да го канализирате и имате чувство дека сте се подалеку од поставената цел.

Љубов– Одете на забави оваа недела, таму ве чека нешто интересно…кога веќе зборуваме на љубовен план.

Здравје – Добро се чувствувате.

ЈАРЕЦ

Работа – Многу од колегите не се согласуваат со вашите одлуки. Имате чувство дека ја губите контролата. Но, тоа е само моментална состојба, која брзо ќе се смени.

Љубов – На љубовно поле стагнација.

Здравје – Консумирајте повеќе зеленчук.

ВОДОЛИЈА

Работа – Се подобри сте во тоа што го работите. Ја најдовте формулата на успехот и сега треба само така да продолжите.

Љубов – Заљубени сте и не ви пречат алергиите кои пролетта ги носи.

Здравје – Алергии.

РИБИ

Работа – Ваша годишна сезона е пролетта, тогаш сте најпродуктивни, токму како и оваа недела.

Љубов – Со партнерот изградивте добар однос.

Здравје – Добро се чувствувате.