Неделен хороскоп (27.02-05.03.2017)

Oвен

Работа: некој ќе се обиде ве контролира на работното место, но вие ќе го занемарите тоа. Гледајте го тоа како предизвик за да го подобрите односот со оваа личност.

Љубов: Можно е да се појават некои мали несогласувања со саканата личност. Не грижете се, се ќе биде во ред.

Здравје: Помалку стрес!

Бик

Работа: Ќе решавате некои заостанати работи а тоа може да ви донесе дополнителна нервоза. Прифатете го како дел од работните обврски и не се вознемирувајте премногу.

Љубов: Ќе бидете помалку дистанцирани од саканата личност. Покажете повеќе внимание кон него/неа.

Здравје: Несоница.

Близнаци

Работа: Бидете мудри во своите постапки. Веројатно ќе мора да се повините на некој авторитет на работното место.

Љубов: Ако сте сингл излегувајте повеќе, додека зафатените преставници на овој знак ќе уживаат во блискоста со партнерот.

Здравје: Медитирајте.

Рак

Работа: Ќе ја извршувате работата безпрекорно. Ќе имате прекрасна соработка со вашите колеги на работното место.

Љубов: Ќе вложите големо количество на енергија за да го подобрите односот со сканата личност и ќе бидете успешни во тоа.

Здравје: Главоболка.

Лав

Работа: Ќе ви се разјаснат некои дилеми во врска со работата кои сте ги имале до неодамна. Можно е кратко патување.

Љубов: Партнерот ќе бара повеќе внимание од ваша страна а вие со вашиот неодолив шарм лесно ќе го освоите.

Здравје: Постапувајте смирено.

Девица

Работа: Немојте да бидете преамбициозни и не се надмудрувајте многу. Ако сакате да реализирате нешто големо не е поволен период за тоа.

Љубов: Раговарајте отворено со партнерот за проблемите кои ве мачат. Само така може да ги надминете недоразбирањата.

Здравје: Болки во грбот.

Вага

Работа: Околностите ќе бидат во ваша полза. Ќе бидете амбициозни. Очекувајте убави вести.

Љубов: Ќе бидете задоволни од вашиот љубовен живот и успешно ќе се прилагодувате на барањата на вашиот партнер.

Здравје: Ослободете се од напорните луѓе кои ве опкружуваат.

Шкорпија

Работа: Ќе бидете преполни со енергија и ќе успеете да ги мотивирате вашите соработници со вашата упорна работа.

Љубов: Можно е да ви се допаѓа некој од вашите пријатели и ќе се двоумите дали да го сочувате ова пријателство или..

Здравје: Вишок на енергија.

Стрелец

Работа: Користете ја вашата интуиција што е можно повеќе. Повремено ќе бидете многу тврдокорни во своите убедувања и ќе се однесувате престрого кон вачата околина.

Љубов: Премногу ќе ја идеализирате саканата личност и ќи препишуваате можеби и особини кои и таа не ги поседува. Бидете пореални.

Здравје: Можна несоница.

Јарец

Работа: Ќе бидете влијателни но од “сенка”, а тоа ќе ви одговара најповеќе во овој период.

Љубов: Ќе ве привлекува се што е скриено па така и со љубовните врски. Бидете претпазливи.

Здравје: Повеќе одмор.

Водолија

Работа: Ве очекува напорен период каде ќе мора да прифатите некои нови правила во врска со работата. Организирајте се убаво.

Љубов: Опуштете се, ќе бидете напнати во периодот кој следува.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

Риби

Работа: Финансиската состојба значително ќе ви се подобри. Соработката со некои луѓе од вашата бранша ќе ви помогне во вашата кариера.

Љубов: Ви престојат убави моменти во љубовниот живот. Уживајте во моментите поминати со саканата личност.

Здравје: Одлично.