Неделен хороскоп од 24.04 до 30.04 2017

Овен

Работа: Ве очекуваат непредвидени трошкови. Финансиската состојба ќе биде нестабилна.

Љубов: Ситуацијата и овде не е ништо подобра. Стресните ситуации ќе ве следат во текот на овој месец.

Здравје: Медитирајте

Бик

Работа: Натпреварувачкиот дух ќе биде присутен во голема мера во во овој период, што ќе доведе до големи успеси на работното поле.

Љубов: Слободните преставници ги очекува средба со многу интересна личност.

Здравје: Проблеми со ушите

Близнаци

Работа: Можност за склопување на важни договори. Додатен прилив на пари очекувајте кон средината на месец мај.

Љубов: Стабилна состојба во браковите и врските. Слободните преставници нема уште долго да бидат сами.

Здравје: Болки во зглобовите

Рак

Работа: Лошата поставеност на Месецот и Плутон ќе се рефлектира и на вашето расположение. Ќе биде присутна во голема мера и нервозата. Можни судири со колеги на работното место.

Љубов: Поради недоразбирање со партнерот, можно е да влетате во тајна врска. Внимавајте!

Здравје: Проблеми со градниот кош.

Лав

Работа: Поволен период за реализација на сите видови проекти и преговори. Инвестициите кои ќе ги остварите овој период ќе ви бидат исплатливи.

Љубов: Можност да остварите врска со личност која ќе се покаже идеална за вас.

Здравје: Болки во мускулите.

Девица

Работа: Очекувајте парични добитоци периодов кој следува. Незапослените треба да очекуваат промена на оваа ситуација.

Љубов: Многу врски ќе бидат на испит. Внимавајте!

Здравје: Главоболки

Вага

Работа: Ќе бидете во дилема дали да го промените работното место. Очекувајте помош од блиска личност која живее во странство.

Љубов: Период исполнет со многу страсти и љубовни авантури.

Здравје: Настинка

Шкорпија

Работа: Расположението ќе ви варира неделава, што нема да влијае на вашата работа. Успешно ќе ги извршувате вашите обврски.

Љубов: Искористете го периодот максимално. Еден бик фантазира за вас.

Здравје: Бронхитис

Стрелец

Работа: Поради еден импулсивен потег може да направите некоја кардинална грешка, затоа внимавајте. Крајот на месецот следува стабилизација на финансиско поле.

Љубов: Постои можност да ви се врати некоја стара љубов.

Здравје: Мигрена

Јарец

Работа: Пролетта ја буди кај вас желбата за живот. Ќе бидете ентузијасти кога станува збор за работата. Добар период за работа со недвижности.

Љубов: Очекувајте страсна врска со припадник кој е во знакот на Овен.

Здравје: Можни проблеми со циркулацијата.

Водолија

Работа: Направете список на приоритети и решавајте ги еден по еден. Само така ќе успеете во реализација на она што ви е потребно.

Љубов: Можно е да профитирате од некоја личност на која и се допаѓате.

Здравје: Болки во колената

Риби

Работа: Марс кој е се уште во Бик ќе ви овозможи да решите многу финансиски проблеми. Можност за решавање на некое прашање врзано со наследство.

Љубов: Ќе влетате во флерт, или ќе бидете во паралелна врска.

Здравје: Забоболка