Ова е најпопуларната летна поза за фотографирање на Инстаграм

Јавните личности на Инстаграм популаризираа нова поза за фотографирање која беше вистински хит ова лето.

На плажа покрај море или покрај базен, на јахта или на карпи, а позата е лежење на грб со рацете ставени позади глава, со една испружена и една свиткана нога.

View this post on Instagram

Grateful.

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

View this post on Instagram

I see you with me. #aura

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzinger) on