Оваа диета е вистинска летна сензација

Честопати, на диета помислуваме неколку дена пред да заминеме на одмор.
Со оваа диета, имате можност да намалите околу 5 килограми за 5 дена.
На секој му текнува 5 дена пред одмор на тие 5 вишок килограми. Ова е диета со која можете да ослабнете 4-5 килограми

Ден 1:

Појадок: кафе без шеќер, 100 г нискомаслено сирење, тост од пченкарен леб

Ручек: салата – домати и краставици, 200 г варени или печени компири без масти

Вечера: 200 г варен ориз со зеленчук, чаша млеко

Ден 2:

Појадок: кафе без шеќер, 2 јаболки

Ручек: пилешки стек, гарнир – морков, чаша млеко

Вечера: салата – домати и краставици, 3 варени јајца

Ден 3:

Појадок: кафе без шеќер, 1 банана, канче кисело млеко

Ручек: салата – зелена, 2 тоста пченкарен леб 7-8 маслинки

Вечера:салата – моркови, 200 г печено сирење

Ден 4:

Појадок: кафе без шеќер, чаша млеко

Ручек: зеленчук, по избор. Може да се додаде и малку путер.

Вечера: печена риба, гарнир – по желба

Ден 5:

Појадок: кафе без шеќер, 2 варени јајца

Ручек: пилешки стек, гарнир – 100 г варен ориз

Вечера: варен или печен компир, 100 гр урда