Шпански коментатор во транс по погодокот на Меси: Гоооооооол! (ВИДЕО)

Лионел Меси постигна два гола во првото полувреме против Манчестер јунајтед од реваншот во четвртфиналето на Лигата на шампиони.

Манчестер јунајтед добро го отвори мечот, но тоа траеше само 16 минути, кога Меси ја урна секоја надеж на навивачите на англискиот тим.

Од друга страна, Аргентинецот донесе голема радост на навивачите на каталонскиот тим, кои потоа можеа да се опуштат, но реакцијата на еден коментатор беше навистина урнебесна.

Тој едноставно не можеше да се воздржи по првиот гол на Меси, па збесна, а на моменти остануваше и без воздух.