Уапсен е Алек Болдвин: Познатиот актер се степал за паркинг место

Портпаролот на полицискиот оддел за Би-Би-Си изјавил дека актерот Алек Болдвин бил притворен и се соочил со обвинение за напад.

Ова не е прв пат 60-годишниот Болдвин да има проблеми со законот. Тој во 2014 година, беше уапсен поради неуредно однесување.

Наводното насилство се случило во Менхетен, кога во кавга која избила поради паркинг место, актерот физички нападнал човек.