Ултра модерни и денес: Костимите за капење на принцезата Дијана

За стилот на принцезата Дијана сеуште се зборува, а дел од нејзините фустани често може да се забележат на аукција.

Но, светските медиуми решија да не потсетат на сите костими за капење на Лејди Ди.

Од едноделни до дводелни бикини во интересни принтови, кои совршено ја истакнувале нејзината фигуран и фит тело.

Дел од нејзините костими за капење би ги носеле и денес, погледнете.