Идеално за периодов: Енергетски сок од лимон и газирана вода

Состојки:

5-6 лимони
1 литар газирана вода Кожувчанка
Неколку листови свежо нане
Мраз

Подготовка:
Исцедете ги лимоните и прелијте го сокот со газирана вода. Додадете уште еден сечкан лимон по желба и листови нане.

Послужете со мраз и уживајте!

Совет: За поинтензивен вкус и арома, користете ja природно минералната вода Кожувчанка со арома на лимон.